حامیان نخستین دورۀ جشنوارۀ داستان پانزده‌کلمه‌ای کودکان کار

دبیرخانۀ جایزۀ ادبیات اقلیت از هرگونه حمایت آزاد نهادها، سازمان‌ها، مؤسسات و اشخاص حقیقی و حقوقی از «جشنوارۀ داستان پانزده‌کلمه‌ای با موضوع کودکان کار» چه در قالب حمایت مالی و چه در قالب‌های دیگر (اطلاع‌رسانی و تبلیغات، جایزۀ جانبی و…) استقبال می‌کند. نام حامیان جشنواره، پس از هماهنگی‌های لازم، در این صفحه منتشر خواهد شد.

 

* جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان

نوع حمایت: حامی اصلی برگزاری جشنواره

جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان سازمانی غیردولتی است، متشکل از فعالانی که از سال‌ها پیش در زمینۀ حقوق کودکان تحقیق و فعالیت‌هایی داشته‌اند. مؤسسان «جمعیت دفاع» مشخصاً از سال ۷۹ وارد عرصه عملی و کار مستقیم و رو در رو با کودکان و به‌ویژه کودکان کار و خیابان شدند. هدف از تأسیس جمعیت دفاع، تلاش جهت محو کامل کار، بهره‌کشی و هرگونه سوء‌استفاده از کودکان و احقاق حقوق و شرایط زندگی انسانی و برابر برای تمامی کودکان جهان است.

√ ارتباط با جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان:

وب‌سایت جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان

کانال تلگرام جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان

ایمیل: [email protected]

تلفن: ۰۲۱۵۵۸۶۳۱۸۴


 

* مؤسسۀ شهر کتاب

نوع حمایت: تبلیغات و اطلاع رسانی

مؤسسۀ شهرکتاب مؤسسه‌ای عام المنفعه و غیرانتفاعی است که زیر نظر هیئت امنا اداره می‌شود و امروزه به عنوان موسسۀ مادر از طریق تأسیس شرکت‌های مستقل و ایجاد تشکیلات وابسته، اهداف خود را پیگیری می‌کند.

ـ مرکز فرهنگی شهر کتاب / ـ شبکه‌ی فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهرکتاب / ـ شرکت نشر کتاب هرمس / ـ شرکت نشر موسیقی هرمس / ـ نمایشگاه و فروشگاه بین‌المللی محصولات قرآنی / ـ دفتر پژوهش‌های زبان و ادب فارسی / ـ واحد برگزاری نمایشگاه‌ها

مهندس مهدی فیروزان، مدیرعامل مؤسسۀ شهر کتاب در گفت‌وگویی با دبیرخانۀ جایزۀ ادبیات اقلیت، ضمن تأکید بر ضرورت کار فرهنگی دربارۀ معضلات اجتماعی از قبیل مسئلۀ مهم کودکان کار، گفت: مؤسسۀ شهر کتاب از برگزاری این جشنوارۀ ادبی که برگزارکنندۀ آن یک نهاد ادبی مستقل است حمایت می‌کند. وی افزود: تلاش خواهیم کرد تا از امکاناتمان برای ترویج بیشتر و برگزاری هرچه بهتر این جشنواره کمک بگیریم، زیرا این نوع فعالیت‌های فرهنگی مستقل را در جهت اهداف خود و به نفع جامعه می‌دانیم.

پایگاه اطلاع رسانی شهر کتاب


 

* کانال خبرهای فوری / مهم

نوع حمایت: تبلیغات و اطلاع رسانی

کانال خبرهای فوری / مهم، محلی برای دریافت فوری‌ترین و مهم‌ترین اخبار ایران و جهان است. این کانال، رسانه‌ای مستقل است که با توجه کامل به اخلاق رسانه‌ای و حرفه‌ای سعی در بازتاب فوری و دقیق مهم‌ترین اخبار ایران و جهان دارد.
این کانال با توجه به اهمیت کار فرهنگی دربارۀ معضلات اجتماعی که جامعۀ امروز ما دست به گریبان آن است، از جمله مسئلۀ مهم و آزاردهندۀ کودکان کار، بر آن شده است، تا با حمایت تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی از برگزاری جشنوارۀ داستان پانزده‌کلمه‌ای ادبیات اقلیت با موضوع کودکان کار، سهمی در کمک به برگزاری هرچه بهتر این جشنواره و حمایت از کودکان کار داشته باشد.

کانال خبرهای فوری در تلگرام

در اینستاگرام: [email protected]

در توییتر: twitter.com/khabar_fouri


* انتشارات تاک

نوع حمایت: اهدای جایزۀ ویژه به برگزیدگان جشنواره

انتشارات تاک با صاحب امتیازی زکیه میرزایی و مدیریت محمدحسین محمدی در سال ۱۳۸۹ در کابل آغاز به کار کرد و از آن هنگام تا حال بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب منتشر کرده است. تاک بیشتر در حوزۀ ادبیات و به‌ویژه ادبیات داستانی فعالیت می‌کند.

تلفن: ۷۷۲۰۶۰۵۵۸ (۹۳+) و ۷۸۶۱۴۱۵۵۶ (۹۳+)

سایت: www.taakbook.com

ایمیل: [email protected]


* خانۀ ادبیات افغانستان

نوع حمایت: اطلاع رسانی و همکاری با روابط عمومی دبیرخانه

خانه ادبیات افغانستان، نهاد مستقل ادبی، فرهنگی و هنری است که گروهی از جوانان اهل ادب، هنر و فرهنگ مهاجر افغانستانی آن را در ۱۶ سرطان (تیر) ۱۳۸۲ خورشیدی در تهران بنیان نهادند. هدف خانه ادبیات افغانستان، پاس‌داری از ادب، فرهنگ و هنر سرزمین باستانی افغانستان و افزایش پیوندهای فرهنگی میان ملت­های پارسی‌زبان افغانستان، ایران و تاجیکستان است.

سایت: khane_adabiat.com

کانال تلگرام: [email protected]


* خانۀ کودکان کوشا

نوع حمایت: تبلیغات و اطلاع رسانی

کانون فرهنگی حمایتی کودکان کار (خانه کودکان کوشا) سازمانی است مستقل، غیر دولتی، غیر سیاسی و غیر انتفاعی که در جهت حذف کار کودک، رشد، بقا و تامین منافع عالی وی از سال ۱۳۸۰ تاسیس شده است.

سایت: kousaha.org

کانال تلگرام: [email protected]

صفحۀ اینستاگرام: [email protected]


 

* کانون یاریگران دانشگاه صنعتی شریف

نوع حمایت: تبلیغات و اطلاع رسانی

کانون یاریگران دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۷۶ توسط جمعی از دانشجویان تشکیل شد و در سال ۱۳۷۷ به صورت رسمی فعالیت خود را با هدف کمک به کودکان در معرض آسیب و مبارزه با فقر، آغاز کرد.

یاریگران در حاضر بیش از ۸۰۰ عضو دارد. بیش از ۱۰۰ نفر از این اعضا در ۱۸ مرکز سمن و بهزیستی در حال تدریس به کودکان کار، مهاجر و سایر کودکان در معرض آسیب‌اند. بخش‌های مختلف یاریگران شامل: آموزش، آی تی، پژوهش، تبلیغات، داخلی، فرهنگی، فوق برنامه و مالی است.

سایت: Yarigaran.sharif.ir

کانال تلگرام: [email protected]

صفحۀ اینستاگرام: [email protected]


* ماهنامۀ باغ

نوع حمایت: جایزۀ جانبی برای کودکان و نوجوانان

باغ، ماهنامه کودک و نوجوان افغانستان است که در ایران منتشر و در ایران و افغانستان پخش می‌شود. صاحب امتیاز آن، مؤسسه فرهنگی ماه نو است. مدیر مسئول این مجله، محمدسرور رجایی و سردبیر آن باهر بیانی است.

وب: baagh.blogfa.com

کانال تلگرام: [email protected]


 * ماهنامۀ سلام بچه‌ها

نوع حمایت: جایزۀ جانبی برای کودکان و نوجوانان

مجلۀ سلام بچه‌ها ماهنامۀ ویژۀ نوجوان است که در قم منتشر می‌شود. این مجله که وابسته به مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی است در ۲۷ سال انتشار خود، ۳۲۴ شماره منتشر کرده است. مدیر مسئول آن دکتر محمد حسنی وسردبیر آن سید سعید هاشمی است.

تلفن: ۳۷۷۳۹۹۹۸ (۰۲۵)

صندوق پستی: قم، ۳۳۸-۳۷۱۸۵


* گروه داستان جمعه و مجتمع ناشران قم

نوع حمایت: تبلیغات و اطلاع‌رسانی

گروه داستان جمعه گروهی مستقل است که از سال ۹۴ آغاز به کار کرده است. هدف این گروه ارتقای ادبیات داستانی معاصر است و با برگزاری نشست‌های تخصصی در این راه گام برمی‌دارد. این گروه تا کنون بیش از بیست نشست تخصصی نقد و بررسی داستان در حوزۀ برگزسال، کودک و نوجوان و نیز کارگاه‌های دوره‌ای نقد داستان برگزار کرده است.

مجتمع ناشران قم نیز، مجتمعی فرهنگی است که در بخش‌های کتاب، لوازم التحریر، کامپیوتر، صنایع دستی و… به آدرس قم، بلوار معلم مشغول به فعالیت است.

کانال داستان جمعه در تلگرام: [email protected]

تلفن مجتمع ناشران قم: ۳۷۸۳۳۲۴۰-۰۲۵


* ماهنامۀ ماشین دودی

نوع حمایت: تبلیغات و اطلاع‌رسانی

«ماشین دودی» ماهنامه فرهنگی ـ اجتماعی منتشر می‌شود تا نگاهی تازه و متفاوت به جامعه، فرهنگ و آدم‌های پیر و جوان بیندازد و فرصتی را برای خواندن و گفتگو و دیدن در لحظه‌های تنهایی و خلوت در سفر یا منزل، زیر سایه درخت یا در کوپه قطار فراهم کند. ماشین دودی نمی‌خواهد با ادا و اطوار و کاغذ سنگین و اندازه‌ای درشت جرات ورق زدن و چرخیدن بی‌مهابا را از شما بگیرد، ماشین دودی می‌خواهد مثل فیش حقوق، مثل اطلاعیه مهم، مثل جزوه امتحانی، مثل صفحات آگهی روزنامه‌ها، مثل طوماری که دست به دست امضا می‌شود و… در کنار شما دیده و خوانده شود.

کانال ماهنامه ماشین دودی در تلگرام: [email protected]


* سازمان زیباسازی شهر تهران

نوع حمایت: تأمین بخشی از جوایز نقدی و دیگر هزینه های برگزاری جشنواره

زیبایی به عنوان والاترین ارزش انسانی در تمامی فرهنگ ها و جوامع انسانی مورد تقدیر و ستایش انسان بوده، بویژه در محیط های انسان ساخت همواره خواست و آرمان بشر بوده است.

سازمان زیباسازی، با توسعه فعالیت های پژوهشی و تحقیقاتی، اکنون از نهاد های مرجع در زمینه هنر های شهری و زیباسازی شهر محسوب می گردد که با سیاستگزاری، راهبرد و هدایت امور زیباسازی درشهر سعی در آفرینش و توسعه شهری زیبا، جذاب و سرزنده دارد تا تداوم بخش فرهنگ و هنر اصیل ایرانی- اسلامی مردمان این سرزمین باشد.

وب سایت سازمان زیباسازی شهر تهران